AI avatar Kerti Liiva

Lõin endale digikaksiku

Virtuaalassistendina otsin pidevalt nutikaid viise, kuidas enda ja klientide töövoogu tõhustada. Hiljuti katsetasin HeyGen AI platvormi ning lõin endale videoavatari – digitaalse “mina”, kes näeb minu moodi välja ning räägib etteantud teksti. Olgu etteruttavalt öeldud, et kui järgida kõiki juhiseid ning panustada avatari loomisse aega, on tegu päris potentsiaalika tööriistaga.

Miks võiks virtuaalassistent üldse AI-avatari vajada?

Tegelikult lõingi avatari esialgu lihtsalt huvist – tahtsin näha, kui lihtne (või keeruline) see protsess on ja kus seda päriselt kasutada saaks. Videoavatar võiks olla abiks näiteks korduvate selgitusvideote salvestamisel,  turundusvideote loomisel või miks mitte ka mõne koolituse salvestamisel.

Võid muidugi küsida – kas poleks lihtsam lihtsalt tavaline video salvestada? Võib-olla tõesti. Samas – avatariga piisab, kui salvestad end korra ära ja edasi saad luua sisukaid videoklippe kasvõi iga nädal. Ei mingeid soengumuresid, valgustuse sättimist ega kümneid duubleid. Räägitava teksti muutmine on samuti ülimalt lihtne, nii et unustusse võivad jääda need hetked, kus kogu video sai justkui “purki”, aga viimasel hetkel ütlesid midagi valesti ja tuli otsast alustada

Kuidas avatari loomine käib?

HeyGenis avatari loomine oli üllatavalt lihtne. Vajalik oli salvestada 2–minutiline video, kus tuli vaadata otse kaamerasse (suutsin lõpus ikkagi korra mujale vaadata), lausete vahel hoida suu kinni ning nägu mitte puudutada. Tagantjärele tarkusena vehiksin ka vähem kätega, sest vastasel juhul hakkab avatar veidralt tõmblema. Kui video oli üles laetud, tegi HeyGen ülejäänu ise ära. Mõne minutiga oli avatar valmis.

Tõsi, mu avatar vajab veel pisut timmimist, aga isegi praegusel kujul näen selles potentsiaali. Eriti neile, kes loovad palju sisu, koolitavad kliente või haldavad mitut turunduskanalit korraga. Virtuaalassistendi tööriistakastis on see kindlasti huvitav täiendus, mis aitab aega kokku hoida.

Hääle osas jäi HeyGen minu jaoks veel natuke vajaka – mul ei õnnestunud avatari rääkima panna nii, et see tõesti kõlaks nagu mina ise. Aga usun, et see tehnoloogia areneb kiiresti edasi. Ja kui see üks päev ka häält perfektselt järgi teeb, siis on võimalused veelgi laiemad.

Kuidas on lood turvalisusega?

AI-tööriistad nagu HeyGen pakuvad palju võimalusi – ja samas on nendega kaasas ka varjatud ohud, millele tasub tähelepanu pöörata. Mida paremini tehnoloogia töötab, seda keerulisem on vahet teha, kas räägib päris inimene või tema digitaalkaksik. Ja see võib nii mõnelgi juhul tekitada küsimusi usaldusväärsuse ja kasutuseetika kohta. 

Mina kasutan selliseid tööriistu teadlikult ja läbimõeldult. See ei tähenda, et riskid kaoksid, aga see tähendab, et ma olen neist teadlik. Ja arvan, et see ongi hetkel kõige olulisem – märgata, küsida, kahelda ja teha endast kõik, et potentsiaalseid ohte maandada. Kaheastmeline autentimine ja unikaalsed keerulised paroolid on nii siin, kui ka kõikidel teistel kontodel minu jaoks elementaarne. 

AI mudib juba suunda!

Lisaks väärib mainimist, et maailmas tegutsevad juba ka AI-influentserid, nagu näiteks Aitana Lopez ja Shudu , kelle sisu loob meeskond – mitte pärisinimene. See näitab, kui kiiresti see valdkond areneb ja kui häguseks võivad muutuda piirid päris- ja virtuaalmaailma vahel.

Kui Sind huvitab, kuidas ma avatari lõin või vajad abi oma sisuloomega, kirjuta julgelt. Aitan hea meelega. 🙂